کلیدر سوله

سوله

آنچه در مورد سوله-خرید سوله-قیمت سوله بدانید
بروز رسانی شده در 9 آبان, 1401

آنچه در مورد سوله-خرید سوله-قیمت سوله بدانید

نام نویسنده پشتیبان سایت
دسته بندی: سوله

آنچه در این مقاله می خوانید

در این مقاله سوله ، معنی سوله به انگلیسی ، سوله فروشی ، قیمت سوله دست دوم ، خرید و هزینه ساخت سوله در سال 99 توضیحات کامل داده میشود با ما همراه باشید .

سوله 

سوله سازه ای است که هم به صورت شیروانی و هم به صورت قوسی فضا کار طراحی ساخت و نصب میشود. میتواند یک طرف شیبدار یا دو طرف شیبدار و هم میتواند گنبدی شکل باشد.

انواع اجرایی سوله

با یک دهانه به صورت ۸
با 2 یا چند دهانه با ستون مشترک به صورت ۸۸ یا ۸۸۸یا ۸۸۸۸
دو دهانه به صورت ۸۸
سوله قوسی
چند ضلعی منتظم

اجزای سوله

 1. پروفیل
 2. پروفیل زد
 3. پوشش سقف سوله
 4. مهار بند زد
 5. فرم یا رفتر
 6. مهاربندی های طولی
 7. وال پست
 8. بادبند سقف
 9. سینه بند
 10. کلاف افقی

تفاوت ساخت سوله به صورت خرپایی با اسکلت معمولی

در ویدیویی که برایتان آماده کرده ایم کامل توضیح داده شده است ساخت اسکت فضا کار چه مزیت هایی چه نقاظ قوتی دارد و بلعکس اسکت معمولی نقاط ضعیفی از جمله تحمل باربری کمتر نسبت به سازه فضاکار می باشد
قیمت سوله


سوله سازی

معنی سوله به انگلیسی چیست؟

در زبان انگلیسی معنی سوله به انگلیسی به تنهای Niches ترجمه میشود و سوله صنعتی به industrial shed  ترجمه می شود که ما بسته به نیاز کارفرما نوع کاربری ها معنی سوله انباری Warehouse shed ترجمه میشود .

سوله فروشی

اگر از دسته افرادی هستین که میخواهید سازه  آماده کرده و با توجه به نوع کاری شما ساخته نشده را از کسی بخرید  که برای خود استفاده کنید به شما بگوییم که راهی که میخواهید بروید به بی راهه است زیرا برای آن دلیل داریم  که به شرح ذیل میباشد:

اولا

 • اولین دلیل که نوع کاربری شما که میخواهید استفاده کنید با نوع کاربری ساخته شده متفاوت است

دوما

 • دومین دلیل  سازه که قبلا ساخته شده اصلا برای آن بار برف ، باد و زلزله تعیین نشده چرا که هر شهری یک معیار بار برف ، باد و زلزله ای دارد  ما نمیتوانیم سازه ای را که در خراسان بهره برداری میشود در غرب کشور استفاده کنیم و بلعکس هم همینطور حتی سازه ای که در همان شهر ساخته میشود به همین صورت است چرا میبینیم یک سازه در وسط شهر میخواهد ساخته بشود که بار باد کمتری دارد و دیگری در خارج از شهر یا بلندی ارتفاع که بار باد بی تاثیر نبوده و تاثیر آن چندین برابر میشود.

سوما

 • سوم این که معلوم نیست قبلا از چه پروفیل ساخته شده سوله را خریداری میکنید با خوشحالی نصب میکنید با یک برف کم میبینید سقف ریزش کرده عوامل بررسی میکنید میبینید از کسی خرید کرده اید پروفیل بی کیفیت به کار برده است. دو نمونه اجرایی از پروژه هایی  که شرکت انجام داده توجهتون جلب می نماییم .

طراحی نمای سوله

قیمت سوله

برای اینکه قیمت سوله تعیین شود باید یک سری آیتم ها را در نظر گرفت مانند :

نوع کاربری

 • نوع کاربری : زیرا کاربری انباری با کاربری که صنعتی که قرار است که جرثقیل چند تن را تحمل کند بسیار متفاوت است

نوع فولاد استفاده شده

 • نوع فولاد استفاده شده : بله به طور مثال تمام پروژه های ساخته شده در سراسر ایران همه خریداری شده از کارخانه فولاد اصفهان با بهترین کیفیت میباشد که تاثیر بسازی در قیمت دارد باز هم با این وجود با بهره گیری از علمی که در اختیار ما ( شرکت مهندسی کلیدر  ) میباشد میتوانید با دادن طرحی خاص قیمت را کاهش داد که هم کار از کیفیت بالایی برخوردار باشد و هم قیمت مناسب.

تفاوت در هزینه ها

 • تفاوت هزینه با بقیه شهر ها و استان ها: بله قبلا هم گفته شد این فاکتور هم در قیمت آن بی تاثیر نیست چرا که تنش های زلزله باد و بار برف در همه شهرها و استان متغییر می باشد میبینیم یک جا بار باد بسیار شدیدی داریم یه استان یا شهر دیگر خیر ، یک شهر بار برف کمی داریم بلعکس یک شهر بار برف شدید که همین عامل باعث میشود که در طراحی پروژه شما متفاوت باشد

سوله دست دوم

قیمت سوله دست دوم :

به نظر شما سوله دست دوم آیا ارزان است ؟ نگران نباشید ما برای شما توضیحات کامل می دهیم  اول جواب سوال هایی که مطرح میشود را می دهیم :

 1. آیا یک فرد 70 ساله از نظر قدرت جسمانی و قدرت سیستم ایمنی با یک فرد 22 ساله یکی است؟ خیر در سازه ها و بخصوص سوله ها هم همینطور است سوله ای که قبلا استفاده شده که به آن ( دست دوم ) گفته می شود دیگر آن توانایی ندارد که بتواند کار شما را ادامه دهد ما در علم مهندسی چیزی به نام خستگی داریم که به سازه ایی که قبلا استفاده شده میگوییم این سازه خسته شده یعنی که بیشتر از این نباید این نوع سازه مورد استفاده قرار گیر به این دلیل در آینده ممکن است دچار تخریب و خسارات زیادی وارد شود

دلیل دوم

آیا کیفیت آن با سازه نوع یکی است ؟ باز هم جواب خیر می باشد چرا که فولاد استفاده شده در سوله نو با کیفیت بوده و زنگ خوردگی ندارد شما کارفرما میروید خریداری میکنید و گول ظاهر رنگ شده کالا را میخورید نمیدانید که سوله دست دوم زنگ خوردگی های زیادی دارد بعضی از جوشکاران و شرکت ها که دستی در تحویل دادن محصول دست دوم هستن از بین این دو کار یکی را انجام میدهند که هر کدام هیچ خوبی ندارد بلکه بر ضرر کارفرما است.

خورندگی پروفیل در آهن دست دوم

اولین این است برای از بین بردن زنگ خوردگی ها آن ها را با استفاده از ماسه پاشی شدید قصد از بین بردن آن ها را دارند ازبین می روند ولی چه اتفاقی می افتد ؟ پروفیلی که ضخامت آن به طور مثال 10 میلیمتر بوده حالا تبدیل شده به 8 میلیمتر یعنی کاهش افت مقاومت .دومین کار چه است؟ اینکه می آیند روی همان زنگ زدگی رنگ زده میشود همان زنگزدگی که وجود دارد از درون به کار خود ادامه داده و با یک بار برف میبینیم سقف تخریب می شود .

سوله دست دوم قیمت سوله دست دوم

سومین دلیل

 • آیا تا همینجا به طور کامل از ضرر ها گفته شده؟ خیر  زیرا چرا بعد از خرید هنوز دردسرهای جدیدی رو برو میشوید از جمله جا نخوردن ستون ها و نصب  نشدن در محل سقف سوله به درستی نصب نمیشود که در فصل و سرما و گرما دچار مشکل میشوید  عدم تعهد این نوع ( دست دوم)و….

 دست دوم گراان تمام میشود.

سوله دست دوم

این عکس ها رو ببینید و سرمایه هایی که به زحمت بدست آوردید هدر ندهید


قیمت سوله دست دومسوله دست دوم بی کیفیت

علت تفاوت قیمت بسیار پایین برخی شرکت ها

آیا تا به حال شده که از خود بپرسید چرا اینگونه شرکت ها قیمت های بسیار پایینی ارائه می دهند؟

ما اینجا هستیم علت قیمت اینگونه پایین را به شما بگوییم همانطور دربالا که به طور مختصر در مورد سوله دست دوم صحبت کردیم که با مراجعه به این صفحه مطالب کامل در مورد سازه دست دوم و قیمت آن داده شده است .

می پردازیم به بحث اصلی این شرکت ها کاری که بلد هستن این است می روند از کسانی ورق آلات و آهن آلات خود را تهیه می کنند که دستی در کار فروش آهن الات ضایعاتی هستن .

خرید سوله

خرید سوله یکی از مهمترین بخش است که کارفرما انجام می دهد چرا سرمایه خود را به شرکت یا شخصی میدهد که از آن بتواند خرید سوله با بهترین کیفیت و قیمت مناسب را داشته باشد . کارفرمایان باید در نظر داشته باشند اولا با یک شرکت مهندسی وارد قرارداد شوند دوم اینکه تحقیق کنند پرس و جو کنند آیا شما که این شرکت را دارید چه مدارکی را دارید که من کارفما اطمینان کنم یا چه تضمینی به من میدهید شما میتوانید با شماره هایی که در بخش تماس با ما قرار داده ایم تماس بگیرید تا دوستان ما شما را راهنمایی کنند تا خرید را با آنچه نیاز شماست فراهم شود.

هزینه ساخت سوله در سال 1400 (قیمت ساخت سوله در سال 1400)

هزینه ساخت سوله در سال 1400 نسبت به سال قبل بسیار گرانتر شد آن هم دلیل وابستگی فولاد به دلار بود که در سال 1400 قیمت ساخت افزایش زیادی روبه رو شدیم . آنچه تجربه به ما نشان داده است این است اگر هر چه سریعتر خرید سوله از طرف کارفرما انجام پذیرد سود آن بیشتر از ضرری است که پولشان را نگه دارند چرا که هر چه زمان بگذرد قیمیت ها رفته بالا و کسی که زودتر دست به ساخت پروژه خود بزند سود بسیار زیادی را برای خود انجام داده است.

قیمت سوله سبک ( فوق سبک )

در شرکت مهندسی کلیدر از همه توان و علم خود بهره میگیریم که برای شما عزیزان طرحی نو که در خاورمیانه نمونه باشد را انجام دهید باید سازه ای را برای شما طراحی شود که در مقابل مقاومت و کیفیت بسیار بالای آن وزن کمتری باشد که بتوان گفت سوله سبک به این خاطر برای شما عزیزان مقرون بصرفه خواهد و هزینه کمتری خواهید پرداخت حتی کمتز از نمونه های دست دوم .

نمونه ای از رزومه کاری کلیدر سوله

 • سالن بزرگ سرپوشیده ورزشی سبزوار
 • مزار شهدای گمنام اسفراین
 • دامپروری 2000راسی اسفراین به مساحت 2 هکتار
 • گاوداری فری استایل نیشابور
 • آسایشگاه نیروی انتظامی سبزوار
 • مجموعه بزرگ ورزشی سرپوشیده پارک چیتگر تهران
 • بزرگترین سالن دایره شکل به قطر 50 متر در یاسوج
 • نمایشگاه اتومبیل ایران خودرو در کرمان
 • ساخت سوله امام جمعه سنخواست
 • اجرای سوله حسینیه سبزوار
 • ترمینال پسته به ابعاد 70*42 در خراسان
 • مرغداری به ابعاد 100*15 در خراسان
 • کمپ زائر استانداری به ابعاد 22*36 در خراسان
 • مواد غذایی به ابعاد 17*30 در کردستان
 • کارخانه تولیدی به ابعاد 30*16 در آذربایجان
 • مواد غذایی 40*20 در سیستان و بلوچستان
 • شهربازی سرپوشیده به ابعاد 100*30 در سبزوار
 • سوله نگهداری محصولات کوکاکولا در سبزوار
 • و …

4.8/ 5 (5امتیاز)
20 دیدگاه برای "آنچه در مورد سوله-خرید سوله-قیمت سوله بدانید"
 • رضا 13 مرداد, 1399 در 02:31 پاسخ

  سلام ممنون بابت توضیحات کاملتون

  • kelidarsoleh 16 مرداد, 1399 در 05:31 پاسخ

   سپاس

 • سعید لطفی 16 مرداد, 1399 در 08:00 پاسخ

  من کامل مطالب که زحمت کشیدید خوندم خیلی مسائل نمیدونستم با توضیحات شما کاملا آگاه شده در قسمت تماس با ما شماره تلفن برداشتم بهتون زنگ میزنم من از کردستان مزاحمتون میشم میخوام سوله منو شرکت شما بسازه

  • kelidarsoleh 16 مرداد, 1399 در 08:01 پاسخ

   تشکر که ما رو انتخاب کردید

 • حسین توکلی 27 مرداد, 1399 در 06:54 پاسخ

  سلام خییلی ممنون که توضیحات کامل دادید من خواستم سوله دست دوم بخرم ولی با توضیحات شما من منصرف شدم شماره تماستون الان برمیبدارم تماس میگیرم باهاتون که برای من یک سوله نو و مقاوم در شیراز بسازید

  • kelidarsoleh 27 مرداد, 1399 در 06:57 پاسخ

   تشکر که شرکت ما رو انتخاب کردید

 • علی زرقی 5 شهریور, 1399 در 09:26 پاسخ

  سوله سبک الان چند قیمته جناب؟

  • kelidarsoleh 10 شهریور, 1399 در 11:28 پاسخ

   سلام دوست عزیز ممنونم که ما رو انتخاب کردید با توجه به این بازار سوله سبک با قیمت مناسب و مقاومت بسیار بالا هزینه کمتری دارد لطفا با این شماره تماس بگیرید تا همکارانم شضما را راهنمایی کنند.
   09120512001

 • محمد 12 شهریور, 1399 در 07:19 پاسخ

  سلام من سوله ای میخوام برای انباری در شهر یزد میخوام برام ارزان در بیاد لطفا به من قیمت دهید.

  • kelidarsoleh 15 شهریور, 1399 در 06:38 پاسخ

   سلام لطفا با این شماره تماس بگیرید با سپاس .
   09120512001

 • امید کردی 13 شهریور, 1399 در 08:02 پاسخ

  سلام خسته نباشد ممنونم بابت مطالب خوبتون من ابعاد که میخوام بسازم 10*30 در شهر دامغان هست لطفا قیمت به من بدهید

  • kelidarsoleh 15 شهریور, 1399 در 06:10 پاسخ

   سلام آقای کردی ممنونم که شرکت ما را انتخب کردید ولی شرکت در این ابعاد ساخت ندارد به این دلیل که صرفه اقتصادی برای شما ندارد در درجه اول بهتر است از شهر خودتان سفارش داشته باشید.

 • محمد گلپایگانی 16 شهریور, 1399 در 06:03 پاسخ

  خیلی سازنده خوبی هستین من خیلی از سوله ساز ها رو بررسی کردم اکثرا طرح های ضعیفی دارند و برخی کلاه برداران ولی شما واقعا کارتون درسته.دمتون گرممم.مشخصه مدیریت باسواد و کاردرستی دارید.
  محمد هستم از یزد

  • kelidarsoleh 16 شهریور, 1399 در 08:56 پاسخ

   سلام بله دوست عزیز همینطوره ممنونیم که با پیامهای پر محبتتون ما را دلگرم می کنید

 • احمدی مقدم 18 شهریور, 1399 در 19:18 پاسخ

  آقا من سوله سبک می خوام یک نمونه کاری شما رو در شهرمون دیدم با صاحب اونجا صحبت کردم خیلی از شما تعریف کردن سوله ای که ساخته بودین خیلی زیبا بود من که خیلی خوشم اومد رفتم با صاحب اونجا صحبت کردم سوال های زیادی ازشون کردم خشبختانه بسیار فرد مودبی بودن با حوصله جواب منو دادن اسم شرکت شما رو گفتن شماره شما رو گرفتم گفتن از سایت با شما آشنا شدن قبل از اینکه با شما تماس بگیرم اول اسم شرکت شما رو تو گوگل سرچ کردم نمونه کارهای بیشتری ازتون دیدم این مقالتون خوندم من شیفته این شدم که هر چه زودتر شما رو زیارت کنم منو ببخشید پر حرفی کردم حتما با شماره که بهم دادن تماس میگیرم چون یک سری پول هست که باید برام آزاد بشه ممنونم احمدی مقدم هستم

  • kelidarsoleh 19 شهریور, 1399 در 07:04 پاسخ

   مرسی آقای احمدی مقدم قدمتون به روی چشم مشتاق دیداریم دوست عزیز

 • فرامرزی 5 مهر, 1399 در 17:53 پاسخ

  خیلی ممنون مطلب خوبتون شما در اهواز هم ساخت سوله انجام میدید؟ میشه بهم قیمت بدید

  • kelidarsoleh 6 مهر, 1399 در 06:04 پاسخ

   بله ما در تمان نقاط ایران طراحی ، ساخت سوله انجام داده ایم لطفا با این شماره تماس بگیرید تا همکارانم راهنماییتون کنند.
   09120512001

 • یزدانی 15 مهر, 1399 در 06:50 پاسخ

  سلام خسته نباشید شرکت شما در بم هم اجرای سوله داشته است ؟

  • kelidarsoleh 15 مهر, 1399 در 07:42 پاسخ

   بله دوست عزیز

شما هم می توانید در مورد این پست نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.