ایران - خراسان رضوی - سبزوار
  • 25 خرداد, 1402
  • پشتیبان سایت
  • بدون دیدگاه

عوامل تاثیر گذار بر عمر مفید سوله

سوله سازه روشی ساده است که توانسته در دنیای امروز جایگاه ویژه ای برای مصارف صنعتی و تجاری به خود اختصاص دهد. سوله را می توان به عنوان یک انبار یا یک کارگاه کوچک در اندازه های مختلف راه اندازی کرد. ساخت سوله در ابعاد بزرگتر برای مقاصد تجاری و صنعتی می تواند استفاده کرد . این سازه با استفاده از ابزار و تجهیزات ساده مانند پیچ ​​و مهره ساخته می شوند

مقاومت و استحکام این نوع سازه ها در برابر تنش ها و ارتعاشات ناشی از زلزله باعث شده است که از محبوبیت خاصی در بین افراد جامعه برخوردار باشد.

به عنوان یک سازنده ، احتمالاً می خواهید در مورد سوله، شکل ظاهری، انواع آن، عمر مفید و معیارهای موثر برای سوله اطلاعاتی کسب کنید تا بتوانید سوله ای را انتخاب کرده و بسازید که مطابق با نیازهای شما باشد. پیشنهاد می کنیم  همراه ما باشید.
.

سوله چیست؟

همانطور که گفته شد سوله ها نوعی سازه های ساده و مسقف هستند. این نوع سازه می تواند یک انبار با اندازه بسیار بزرگ یا یک انبار کوچک در انتهای یک باغ شما باشد. سوله ها از نظر پیچیدگی و اندازه انواع مختلفی دارند.

به عنوان مثال، سوله با دهانه باز که می تواند به عنوان سایبان عمل کند و سوله فضایی بزرگ با سقف، پنجره های بزرگ و پریزهای برق می تواند برای مصارف دیگر (تجاری، صنعتی، کشاورزی، مزارع و غیره) استفاده شود. انبارها بر اساس شکل ظاهری، نوع ساخت و یا نوع پوشش به دسته های مختلفی تقسیم می شوند.

مقاله مرتبط: آنچه در مورد سوله-خرید سوله-قیمت سوله بدانید

سوله ها از لحاظ ظاهر

سوله ها بر اساس نوع کاربری انتخاب و ساخته می شوند. سوله های تک بازشو ۸  با تاج تیز با شیارهای باز، برخی دیگر با دو یا چند شیار با ستون های مشترک و برخی چند ضلعی و انواع دیگر به صورت قوسی هستند.

سوله ها از لحاظ پوشش

این نوع سوله ها از نوع اصلی سازه های سوله ای هستند. کانکس با درب فلزی، با پوشش فلز و بر روی یک قاب فلزی هستند و انواع دیگر سوله های چوبی را می توان در این دسته نام برد.

انبارهای کوچک که اکثرا موقتی هستند از کف چوبی یا پلاستیکی ساخته شده اند. از سوی دیگر سوله های دائمی مانند یک سازه محکم بر روی سکو یا پی بتنی ساخته می شوند.

مقاله مرتبط: قیمت سوله دست دوم

سوله و کاربرد آن

سوله ها بسته به نوع استفاده، محیط پیرامون مورد استفاده قرار میگیرند و نوع پروژه در ابعاد و اندازه های مختلف قابل تولید می باشند. ازسوله های کوچک بیشتر برای انبار، کارگاه، سوله و … استفاده می شود. سوله های بزرگتر برای سالن های مرغداری، کشاورزی، ورزش، مراکز تفریحی، مغازه ها، کارخانه ها و … مناسب هستند و ساخته میشوند .

عوامل تاثیرگذار بر عمر سوله

مکان نصب سوله
مصالح مورد استفاده در اجرای سوله
اجرای صحیح فونداسیون و کف سازی
طراحی اسکلت سوله
نوع پوشش بدنه و سقف سوله

برای کسب اطلاعات قیمت و سفارش ساخت سوله به این شماره تماس بگیرید 09120512001

به این مقاله چه امتیازی میدی؟
بدون دیدگاه برای عوامل تاثیر گذار بر عمر مفید سوله

شما هم میتوانیدر در مورد این مقاله نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ، لطفا تمام کادرها را با دقت پر کنید و در نهایت ارسال دیدگاه را بزنید .