ایران - خراسان رضوی - سبزوار
  • 8 تیر, 1401
  • پشتیبان سایت
  • بدون دیدگاه

حمل تیرآهن چگونه انجام میشود

یکی از مهمترین فرآیندهای خرید اهن آلات از جمله تیرآهن ها، حمل آنها به محل مورد نظر می باشد. عوامل مختلفی از جمله انتخاب ماشین، قیمت بار و وزن بار بر روی حمل بسته تاثیر می گذارد، بنابراین بهتر است قبل از انجام هر باری با تمامی عناصر آشنا باشید. در این مقاله هر آنچه که باید در مورد حمل و نقل آهن آلات بدانید را به شما خواهیم گفت.

سفارش و خرید تیرآهن

سفارش و خرید تیرآهن

تیرآهن یکی از پرکاربردترین پروفیل ها در صنعت ساختمان می باشد. از این پروفیل برای تحمل تنش های ناشی از نیروی برشی و تثبیت کننده خمشی سازه استفاده می گردد. امروزه استفاده گسترده از تیرآهن در ساختمان سازی باعث رونق بازار خرید و فروش تیرآهن شده است.

از جمله پارامترهای موثر بر قیمت خرید تیرآهن می توان به کیفیت بالای پکیج، قیمت کم هزینه و از همه مهمتر هزینه کم انتقال آن اشاره کرد.

در حمل تیرآهن نکات مهمی باید رعایت شود

در هنگام خرید تیرآهن و قبل از سفارش توصیه می شود پارامترهای درج شده در هزینه ها را در نظر بگیرید تا هزینه های مصرف کاهش یابد. داشتن اطلاعات کافی در مورد نکات فنی مانند نوع آن و کاربرد تیرآهن و همچنین اطلاع از قیمت و هزینه بارگیری بسته می تواند کمک شایانی به کاهش هزینه های پروژه کند.

نحوه بارگیری، نوع حمل و نقل، انتخاب وسیله صحیح حمل آهن آلات و تعیین فاصله حمل تیرآهن می تواند از عوامل تاثیرگذار باشد. شناسایی آن و کسب اطلاعات کافی در مورد خواص آن نیز در انتقال تیرآهن و حمل امن آن به مقصد موثر است.

آگاهی از این عوامل با مشورت طراح سازه و کسب اطلاعات از قیمت آن به روز می تواند راهگشا باشد. شاید با جستجو در اینترنت بتوانید قیمت به روز تیرآهن را بیابید و محاسبه کنید، اما در نظر داشته باشید که هزینه حمل کالا به محل مورد نظر نیز باید محاسبه شود. در این قسمت به توضیح برخی از عوامل تاثیرگذار می پردازیم.

حمل تیرآهن

هزینه حمل تیرآهن

شرکت ملی حمل و نقل همه ساله میزان تعرفه مصوب حمل کالا را اعلام می کند. این تعرفه ها به عوامل متعددی از جمله نوع حمل و نقل (جاده ای، ریلی، دریایی، کانتینری و محلی)، مسافت، نوع وسیله نقلیه و وزن بار بستگی دارد.

در ضمن یکی از اصلی ترین نکاتی که بر هزینه حمل و نقل تاثیر می گذارد نحوه خرید آهن آلات از جمله تیرآهن می باشد. بسته به نوع خرید که به سه دسته خرید کارخانه، خرید از بوری و خرید از شرکت تقسیم می شود، هزینه های حمل بسته محاسبه می شود.

مقاله مرتبط: معرفی انواع فولاد

خرید از کارخانه

مانند سایر مواد مصرفی، اگر تیرآهن را از کارخانه خریداری کنید، آن را با ضمانت قیمت فروش پایین خریداری خواهید کرد. این روش خرید با مشکلاتی از جمله امکان نداشتن نوع و تیرآهن مورد نظر مشتری مواجه است. در ضمن با وزنی معادل 24 تن از کارخانه خرید کنید که ممکن است بیشتر از مقدار مورد نظر شما باشد.

توجه به موقعیت کارخانه، نزدیک بودن آن به محل پروژه و کارگران مذکور می تواند هزینه های حمل و نقل را افزایش داده و شما را از خرید مستقیم درب کارخانه منصرف کند.

خرید تیرآهن از بورس

خرید تیرآهن از بورس

استفاده از روش خرید از بورس باید با توجه به جدول زمانی بورس برای فروش بخش فولادی مورد نظر شما انجام شود. تیرآهن ها در روزهای خاصی فروخته می شوند. علاوه بر این، مراحل ثبت نام، خرید، ارسال و دریافت کالا می تواند زمان زیادی را ببرد. همانند روش خرید کارخانه، هنگام خرید تیرآهن استوک باید وزن زیادی خریداری کنید.

تمامی موارد فوق عوامل موثر بر هزینه های حمل و نقل هستند که همراه با هزینه خرید محصول محاسبه می شوند. زمان ارسال و دریافت محصول نیز باید در نظر گرفته شود.

در سال های اخیر با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جهان، عرضه در مبادلات بورس رشد چشمگیری داشته و بسیاری از تولیدکنندگان تمایل بیشتری برای رشد و توسعه فعالیت های خود برای مشارکت در مبادلات کالا نشان داده اند.

نیاز شدید تولیدکنندگان به مواد اولیه باعث شد تا با ورود به تالار بورس کالا خریدی مقرون به صرفه داشته باشند. اگر اطلاعاتی در مورد تبادل سخت افزار می خواهید، حتما روی لینک مربوطه کلیک کنید.

خرید تیرآهن از بورس

خرید از بنگاه

در این روش می توانید تیرآهن مورد نیاز خود را بر اساس نوع و سایز مورد نظر خود انتخاب و خریداری نمایید. ضمناً می توانید با سفارش سایر مقاطع فولادی تیرآهن خود را از شرکت دریافت نمایید.

به این ترتیب محصول زودتر به دست شما می رسد. اما مانند روش خرید از کارخانه باید هزینه باربری شرکت را با نرخ مقاطع فولادی محاسبه و در نظر بگیرید.

انتخاب و روش حمل و نقل تیرآهن

روش حمل و نقل تیرآهن

روش حمل تیر بر اساس محل پروژه و هزینه های حمل و نقل انتخاب می شود. از آنجایی که برای حمل و نقل تعرفه های مشخصی وجود دارد، شما به عنوان خریدار تنها قادر به تغییر فاکتور مسافت یا نوع حمل و نقل خواهید بود.

حمل و نقل جاده ای، حمل و نقل ریلی، حمل و نقل دریایی، حمل و نقل کانتینری، حمل و نقل ترکیبی از انواع حمل و نقل تریلی می باشد. این در حالی است که حمل و نقل جاده ای به دلیل هزینه کم و زمان بارگیری کوتاه از علاقه مندان زیادی برخوردار است.

توجه داشته باشید که اگر مساحت بسته ها بیش از 12 متر باشد، به کمک حمل و نقل زمینی قابل حمل نیستند. اگر موقعیت جغرافیایی این امکان را به شما می دهد بهتر است از حمل و نقل ریلی استفاده کنید.

مسافت حمل و نقل تیرآهن

یکی از عوامل موثر بر هزینه بسته و هزینه حمل و نقل توجه به مسافت است. همانطور که گفته شد تعرفه توسط سازمان حمل و نقل تعیین می شود و یکی از عوامل موثر بر این تعرفه ها مسافت حمل و نقل است.

نقشه برداری و شناسایی نیروگاه های تیر در نزدیکی محل پروژه باعث کاهش هزینه ها می شود. برای این کار بهتر است با توجه به نوع و اندازه تیرهای مورد نیاز پروژه، فعال ترین و بهینه ترین کارخانه را انتخاب و مراحل تدارکات را انجام دهید.

ختم کلام

تیرآهن به عنوان یکی از پرکاربردترین مقاطع فولادی در صنعت ساختمان از جمله ساخت سوله تولید و به بازار عرضه شده است. این محصول بیشتر برای ساخت سازه های فلزی و مقاومت در برابر تنش های ناشی از نیروی برشی و تثبیت کننده خمشی کاربرد دارد.

در هنگام خرید و جابجایی آهن آلات عوامل مختلفی بر این هزینه ها تاثیر خواهند داشت. از جمله این عوامل می توان به مسافت حمل و نقل، نحوه خرید و نحوه حمل و نقل اشاره کرد.

منبع : اصفهان آهن

در کلیدر سوله تمامی آهن آلات مستقیما از کارخانه و به نام شما خریداری می شوند که به نفع شما می باشد.

به این مقاله چه امتیازی میدی؟
بدون دیدگاه برای حمل تیرآهن چگونه انجام میشود

شما هم میتوانیدر در مورد این مقاله نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ، لطفا تمام کادرها را با دقت پر کنید و در نهایت ارسال دیدگاه را بزنید .