کلیدر سوله

سوله

قیمت سوله دست دوم
بروز رسانی شده در 30 مهر, 1401

قیمت سوله دست دوم

نام نویسنده پشتیبان سایت
دسته بندی: سوله

سوله دست دوم

سوله دست دوم سوله ای است که برخی از کارفرمایان به سمت آن هدایت میشوند و خریداری میکنند ما این مقاله را برای شما تهیه کردیم تا شما دوستان آن را مطالعه کرده و با توجه به شرح آن تصمیم درست و منطقی برای پروژه خود بگیرید

چرا کارفرمایان به خرید سوله دست دوم رو می آورند؟

خرید از طرف خریداران به چند علت های مختلف بستگی دارد

 1. به نظر کار فرمایان سوله دست دوم برای آن ها ارزانتر در می آید
 2. به این عقیده هستن سوله دست دوم و تازه ساخت با هم هیچ تفاوتی ندارند
 3. میپندارند با هزینه ای در اختیار دارند میتوانند سوله دست دوم بگیرند و برایشان بصرفه است
 4. فکر میکنند سازه دست دوم خریدش آسان و مدت زمان کوتاهی تحویل و خریداری می کنند
 5. به این می اندیشند که سازه دست دوم مقاوم است  و هیچ مشکلی ندارند.

این ها را برایتان بازگو کردیم زیرا سوال هایی بوده ما از کارفرمایان پرسیده ایم . و باید به شما بگوییم این افکار بسیار غلط و اشتباهی است که برخی از شما کارفرمایان عزیز دارید نگران نباشید ما اینجا هستیم تا برایتان توضیح دهیم.

قیمت سوله دست دوم بی کیفیت قیمت سوله دست دوم

شرکت مهندسی کلیدر سوله بزرگترین شرکت ساختمانی می باشد که در زمینه سوله سازی فعالیت دارد که با سابقه بیش از ۲۰ سال می باشد. شماره تماس:09120512001

سوله دست دوم ارزان است؟

خیر ارزان نیست خریداران اغلب گول نام را میخورند زیرا با خود میگویند چون دست دوم است پس برایم ارزانتر در می آید ولی وقتی جلو می روند

و هزینه صرف خرید میکنند میبینند با مشکلات زیادی رو برو شده اند .

رنگ آمیزی مجدد باید صورت گیرد

دوباره از نو باید هزینه رنگ پرداخت کنند که در کنار آن هزینه دست مزد رنگ کار هم هست زیرا اسکلت سوله فرسوده شده با رنگ قبلی امکان استفاده مجدد نیست باید حتما دوباره رنگ کرد تا خوردگی بیشتر بوجود نیاید ولی در سوله نو فقط یک بار در کارخانه رنگ آمیزی می شود.

خوردگی بوجود آمده در سازه دست دوم

در این سازه ها زیرا قبلا مورد استفاده قرار گرفته اند و تحت تاثیر عوامل جوی مانند باد و باران و برف قرار گرفته اند و انقباض و انبساط در شرایط سرمایی و گرمایی را تجربه کرده اند و از رنگ های بی کیفیت در آن ها استفاده شده است حالا این سازه دست دوم خوردگی یا همان زنگ زدگی جدی را تجربه می کند .

فروشندگانی که فروشنده همچین کالایی هستن برای سالم نشان دادن سوله دست دوم می آیند از روش های مختلف برای فریب مشتری انجام می دهند ، که به آن ها به طور مفصل صحبت می شود.

این نوع سازه ها را می آیند که از وجه ناخوشایند دربیاورند و قیافه خوردگی ( زنگ زدگی ) را نداشته باشد از روش سنگ پاشی استفاده می کنندکه در کنار از بین رفتن خوردگی خود پروفیل هم تا حدودی لایه ای از آن برداشته می شود به طور مثال پروفیلی که ضخامت آن بوده ۱۰ میلیمتر الان شده ۸ میلیمتر این یعنی کاهش مقاومت .

ما که از کاهش مقاومت صحبت میکنیم بدین معنا است که سوله شما را هر لحظه خطر تهدید می کنید طوری که باید در هر بارندگی یا برف یا شرایط دیگر نگران سازه خود باشید.

آیا خوردگی ها کامل از بین می روند آیا فرقی دارد که سطح را از زنگ زدگی پاک کرد؟

ببنید با وجود اینه سنگ پاشی می شود ذرات کوچک باقی میمانند که حتی با رنگ آمیزی از بین نمی روند از چشم پنهان می شوند ولی آن قسمت به کار خود ادامه می دهد اینقدر فولاد را میخورد که آن قسمت را تخریب کند .

بیایید برایتان مثالی بزنم شما سازه اجرا کرده این با بارش یک برف میبینید قسمتی از سقف تخریب میشود علت را بررسی میکنید متوجه این می شوید که سازه مدت زیادی را زنگ زدگی را تجربه می کرده است ،بیایید با شما رو راست باشیم سوله دست دوم را چه رنگ آمیزی کنید چه نکنید فرقی ندارد .

 

هزینه نصب در این نوع سازه ها چگونه است؟

هزینه نصب آن در محل را باید پرداخت کرد ولی در سوله نو چنین نیست.

 

مشکلات سوله دست دوم در نصب 

مشکلات زیاد نصب اسکلت در محل که باعث طولانی شدن روند کار میشود ولی سوله نو مختص پروژه شما طراحی شده و به سادگی در محل و در مدت زمان کوتاهی نصب میشود.

 

نصب نشدن بدرستی پوشش سقف سوله دست دوم

حال با مشقت فراوان نصب کرده اید کسی را آورده اید که سقف آن را بپوشاند نصاب سقف بالای سازه شما رفته و اعلام میکند دوست عزیز سازه ای شما که دست دوم تهیه کرده اید ناهمواری فراوانی دارد و به همین علت پوشش به طور صحیح انجام نمی پذیرد و باعث میشود پوشش سقف سوله شما موج دار بوده و در فصل زمستان و تابستان دچار مشکلات حتی خسارت شوید ولی در سوله نو به علتی که از مصالح مرقوب از کارخانه فولاد تهیه میشود این مشکلات را نخواهد داشت .

 

مقاومت سوله دست دوم

حالا می رسیم به مقاومت سوله دست دوم بگذارید برایتان مثالی بزنم به نظر شما یک جوان ۲۰ ساله با یک فرد ۶۰ ساله در یک رده هستند؟ آیا فعالیت هایی که یک فرد ۲۰ ساله دارد یک فرد ۶۰ ساله میتواند انجام دهد؟

پاسخ خیر می باشد سوله دست دوم هم همینگونه است آن سوله یک بار یا چندین بار استفاده شده است به عبارت دیگر سازه خسته به آن گفته میشود و یک نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است سوله در شهری یا استفاده شده است مختص همان مکان و همان کاربری بوده ما در علم سازه در سوله نو شما کارفرمای عزیز از ما درخواست سوله میدهید ما ابعاد شما و نوع کاربری را پرسیده و با توجه به شهر شما و علمی که در اختیار شرکت ما هست سرعت باد میزان بارندگی برف و باران را سنجیده و نسبت به آن سوله شما طراحی می شود .

 

قیمت سوله دست دوم

در کنار این همه دلیل که برای شما عزیزان آوردیم باید متوجه شده باشید این نوع سوله های کارکرده سود برایمان ندارند حتی برایمان پر از ضرر هستند . چه بهتر بیاییم در یک مسیر درست قدم گذاشته تا بتوانیم بهره وری بالایی از انتخابمان ببریم.

 

سوله سبک جایگزین سوله دست دوم

پیشنهاد ما به شما سوله سبک به جای دست دوم است، به این دلیل که الان ما در قرن بیست و یک زندگی می کنیم آن قدر علم و تکنولوژی افزایش پیدا کرده است که بشر می تواند کارهایی را به سر انجام برساند که در پنجاه سال پیش نمیتوانست.

یکی از آن ساخت سوله است چرا ما بیاییم با تکنولوژی چهل سال پیش طراحی ها را انجام دهیم میدانید چقدر خسارت های مالی را در پی دارد ؟ در علم مهندسی باید راه و روشی را انتخاب کرد که بتوان هزینه ها را پایین و مقاومت آن را بالا نگه داشت.

خوشبختانه شرکت مهندسی کلیدر با ۲۰ سال سابقه کاری و داشتن علم توانسه دست به ساخت سوله هایی پر مقاومت و در کنار آن سبک که هزینه کم در کنار آن همراه است و مجوزهای تاییدیه نظام مهندسی را در پی دارد را چندین سال به اجرا دربیاورد و کارفرمایان عزیز ما از لحاظ قیمت چه از لحاظ کیفیت و مقاومت از ما رضایت داشته اند.

تذکر مهم : تمام سازه هایی که در انواع کاربری در شرکت مهندسی کلیدر ساخته می شوند تماما خریداری شده از کارخانه فولاد مبارکه اصفهان ( فولاد نو ) میباشند این را هم باید گفت که تمام آیین نامه نظام مهندسی در طراحی و ساخت سوله اجرا می شود در نهایت سازه ای سبک و با قیمت مناسب تحویل شما قرار داده می شود.

چرا سوله دست دوم دروغ بزرگ است؟

ما در متن بالا یک نوع فروش اسکلت دست دوم را برای شما شرح داده ایم .

حال می پردازیم به قسمت جالب تر این بحث، خیلی خیلی نادر است که کسی بخواهد سوله خود را بفروشد چون دارد از همان سازه بهره برداری می کند.

سوال اول

سوالی که ذهن شما را درگیر می کند با خود می گویید پس چرا ما این همه تبلیغات در سایت ها و این همه سوله دست دوم در بازار است  ؟

جواب : این فروشندگان کاری که می کنند می روند از کسانی ورق ها و آهن آلاتی را خریداری میکنند که به آن ها آهن ضایعاتی معروف است.

سوال دوم

ورق ضایعاتی چیست؟

جواب :  شما نگاه کنید این قوطی های کنسرو ماهی یا کنسرو رب حلب های روغن ها به کجا می روند؟ قسمت عمده ای از این هایی که نام برده شد در کوره ها با آهن آلاتی که قابل استفاده نیست یا قطعات کوچک هست و خرد شده اند ذوب شده و به اشکال مختلف تهیه می شوند.

مانند : برخی میلگردها که ساخت فولاد مبارکه اصفحان نیستن – ورق ها – تیر اهن ها

سوال سوم

با این شرایط چه پیش خواهد آمد؟

جواب : ما در طراحی هایمان علم مهندسی داریم که با توجه به آن و نرم افزارهای پیشرفته مهندسی انجام می پذیرد، با توجه به مقاومت آن ورق یا تیرآهن سوله طراحی می شود اعداد و ارقامی که محاسبه می شود با نرم افزار با توجه به مقاومت و کیفیت حداکثزی است که در آیین نامه های ایران و کل دنیا آمده است.

با این توضیحاتی که دادیم شرکت هایی که دست به این اقدام می زنند حتی سوله ای را در اختیار شما قرار میدهند که ساخته شده از فولاد ضایعات است ولی می گوند سوله نو می باشد ، هیچ یک از رعایت قانونی بند به بند آیین نامه را رعایت نمی کنند و ما شاهد این هستیم که سوله ها بعد از یک سال بهره برداری فرو ریخته اند.

در ادامه چند عکس از آهن آلات ضایعاتی که در کوره ها قاطی بقیه خورده آهن الات می شوند تا موارد مورد نظر تهیه شوند توجه شما را جلب می نماییم.

ورق ضایعاتی - آهن آلات ضایعاتی - سوله دست دوم ورق ضایعاتی - آهن آلات ضایعاتی - سوله دست دوم

این شرکت ها از کسانی برای شما خرید می کنند که ورق و آهن آلات ضایعتی را می فروشند و فکر کیفیت و مقاومت ان را نمی کنند.

قیمت سوله( خرید سوله دست دوم) دست دوم گران تمام می شود 

در کنار خسارت مالی حتی خسارت جانی شما را تهدید میکند نمونه هایی هست که در کنار خسارت های مالی خسارت های جانی خورده اند که جبران هیچ وقت محقق نمیشود

سوله دست دوم در تبریز که خسارت مالی را در پی داشت

پخش ویدیو

ساخت سازه بی کیفیت دست دوم در گیلان  که خسارت مالی و هم جانی را در پی داشت

ساخت سازه بی کیفیت دست دوم در گیلان  که خسارت مالی و هم جانی را در پی داشت

ساخت سوله دست دوم حادثه آفرید

بازم شاهد این هستیم که سازه بی کیفیت ساخته شده حتی علم و تجربه اجرای آن را ندارن که باعث ریزش در حین نصب میشود

در نقطه ای دیگر از کشورمان هم به همینصورت کارفرمای عزیز خسارت جانی خورده است

ساخت سوله دست دوم حادثه آفرید
4.7/ 5 (6امتیاز)
20 دیدگاه برای "قیمت سوله دست دوم"
 • محمد چشمی 27 مرداد, 1399 در 09:21 پاسخ

  سلام اصلا عاقلانه نیست هم سرمایه و هم جان افرادی که در سازه ای که میخواد نصب بشه به خطر انداخت من خیلی اطلاعات بالا رفت این مطالب خوندم مرسی

  • kelidarsoleh 27 مرداد, 1399 در 09:23 پاسخ

   بله همینطوره باید با فکر جلو رفت سرمایه ها الکی بدست نیامده اند که آن ها رو اینطور از دست داد

 • رضایی 2 شهریور, 1399 در 09:55 پاسخ

  سلام بنده سوله ای میخوام بسازم با ابعاد 50 متر در 1000 متر من اول دنبال سوله دست دوم بودم ولی با توجه با توضیحات شما میخوام نو سفارش بدم کارهاتون رو هم دیدم هکس هایی که گذاشته بودید خیلی خوشم اومد لطفا قیمت بهم بدهید .

  • kelidarsoleh 3 شهریور, 1399 در 05:47 پاسخ

   سلام دوست عزیز منظورتون 100*50 است؟
   ولطفا با این شماره تماس بگیرید تا همکارانم راهنماییتون کنند
   09120512001

 • حسین رستمی 12 شهریور, 1399 در 07:28 پاسخ

  من با توجه به توضیحات ارزشمند شما من انتخابم سوله سبک است همانطور که گفتید مقاومت بالا باشد خیلی عالی است چطور من میتونم از شما خرید کنم؟

  • kelidarsoleh 12 شهریور, 1399 در 09:04 پاسخ

   شما لطفا با این شماره ای که خدمتون میدم تماس بگیرید تا همکارانم اطلاعات ابعادی شما رو بگیرند و همه چی اوکی بود بهتون میگن که چطور مراحل خرید پیش می رود.
   09120512001

 • یوسفی 12 شهریور, 1399 در 18:04 پاسخ

  سلام کاشکی من این مقاله شما رو زودتر میدیدم میخوندم که پارسال من سفارش سوله دست دوم از یک شرکتی داشتم وقتی خریدم برام اومد مجبور شدم دوباره رنگ کنم حتی موقع نصب خیلی اذیت شدیم ورق زدی سقف به درستی نصب نمیشد کلی خرج کردم اون شرکت هم قبول دار نبود میگفت دست دوم خریدی همینه
  خدا خیرتون بده مردم رو آگاه میکنید

  • kelidarsoleh 13 شهریور, 1399 در 04:53 پاسخ

   خواهش می کنم دوست عزیز .

 • حسین مقدم 13 شهریور, 1399 در 08:20 پاسخ

  مطالب مفیدی بود.در این ضمینه من اطلاع کافی نداشتم و فک میکردم سازه دست دو مقرون بصرفه هست ولی متوجه شدم با خریدش سود ک نداره ضرر هم داره و سرمایمو نابود میکنم.مرسی بابت اطلاع رسانیتون.بنده استفاده کردم.یک سازه میخام به ابعاد45 در72 برام یک قیمت بفرستین ممنون.

  • kelidarsoleh 15 شهریور, 1399 در 06:36 پاسخ

   سلام خواهش می کنم . لطفا با این شماره تماس بگیرید تا همکارانم اطلاعات کامل ابعادی و محل اجرا پروژه از شما دریافت کنند .
   09120512001

 • مرادعلی زینالی 16 شهریور, 1399 در 06:07 پاسخ

  از مدیریت نام آشنای شما ممنونم از این همه خلاقیت و صداقت.

  • kelidarsoleh 16 شهریور, 1399 در 08:55 پاسخ

   خواهمی کنم دوست عزیز شما لطف دارید ممنونیم که مجموعه ما را انتخاب کردید.

 • رضا مهری 18 شهریور, 1399 در 19:08 پاسخ

  سلام یعنی الان همه دست دوم هایی که تو بازار هست تبلیغ میشه نخریم؟
  ولی قیمت هایی که میدن وسوسه انگیزه خدایی قدیمیا درست گفتن ارزونی بیش از اندازه بی دلیل نیست به نظر شما من چیکار کنم بهتره پولم جوره برای انباری تو شهرکرد میخوام

  • kelidarsoleh 19 شهریور, 1399 در 07:08 پاسخ

   نگاه کنید دوست عزیز صد در صد سوله دست دوم به ضرر شما است اولا که کسی نیست سوله شو بفروشه دوما شرکت هایی که هستن این نوع میفروشن اصلا اجناسی که استفاده می کنند مورد تایید مقررات ملی ساختمان و نظام مهندسی به هیچ عنوان نیست لطفا دوست عزیز شماره ای که در اختیارتون قرار می دهم تماس بگیرید تا همکارانم اطلاعات شما را بگیرند و توضیحاتی در این مورد هم بدهند .
   09120512001

 • توکلی 8 مهر, 1399 در 10:13 پاسخ

  من میخواستم از یکی سوله دست دوم بخرم اما بازم در اینترنت دنبال جایی بودم که ارزونتر بخرم انگار خدا منو دوست داشته که سایت شما رو دیدم و با توجه به توضیحات شما من منصرف شدم من سولهسبک از شما میخوام چطور میتونم سفارش بدم؟

  • kelidarsoleh 9 مهر, 1399 در 04:50 پاسخ

   سلام دوست عزیز بله همانطور که در این مقاله خوندید سوله دست دوم اصلا بصرفه نیست حتی ما جاهایی دیدیم که به قیمت سوله نو براشون تمام شده است شما میتوانید با این شماره تلفنی که براتون قرار می دهم تماس بگیرید تا همکارانم راهنمایی های کنند و اطلاعات سوله شما رو بگیرند.
   09120512001

 • آریانژاد 5 آبان, 1399 در 05:00 پاسخ

  سلام آیا می شود سوله دست دومی را خرید که عمر آن یک سال گذشته است؟ لطفا پاسخ دهید

  • kelidarsoleh 5 آبان, 1399 در 08:36 پاسخ

   نه دوست عزیز نمی شود به این خاطر که سوله ای که قبلا ساخته شده محل آن کاربری آن برای شما مناسب نیست توصیه ما خرید سوله نو می باشد.

 • هژیر 22 مهر, 1400 در 20:16 پاسخ

  سلام خیلی ممنونم بابت اینکه زحمت کشیده اید این مطالب را به ما گفتید من از کردستان هستم لطفا منو راهنمایی کنید

شما هم می توانید در مورد این پست نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.