ایران - خراسان رضوی - سبزوار
 • 20 خرداد, 1402
 • پشتیبان سایت
 • 10 دیدگاه

ساخت سوله با قوطی – ساخت خرپا با قوطی

آنچه در این مقاله می خوانید

در کشورمان ساخت سوله با قوطی رواج گسترده ای در بین سازندگان دارد که ما در شرکت مهندسی کلیدر قصد داریم با برخی از موضوعات در این مورد آگاهی دهیم.

سوله با قوطی(ساخت خرپا با قوطی) چند میلی متر مجاز است ؟

اولین معیاری که مهم است حتما باید ساخت سوله با قوطی صنعتی صورت گیرد و ضخامت آن نباید کمتر از 4 میلی متر باشد.

این ها را گفتیم به این دلیل که در آیین نامه های مقررات ملی ساختمان به صراحت آمده ولی برخی از سازندگان سوله به آن اصلا توجه نمیکنند و از قوطی استفاده میکنند که اصلا صنعتی نیست  و ضخامت پایینی دارد.

ساخت سوله با قوطی(ساخت خرپا با قوطی) باید چه شرایطی داشته باشد

یک مسائل علمی و فنی است که برخی سازندگان یا به عمد یا  ندانسته به آن عمل نمیکنند ، قوطی در برابر زلزله ضعف دارد و در برابر بادهای شدید و زلزله دچار پیچش و ریزش سوله می شود و خسارت هایی مالی و جانی بر جای می گذارد.

حال تصور کنید که سوله با قوطی در منطقه ای اجرا شده با رطوبت نسبتا بالا که اصلا  انتخاب درستی نیست چرا که  نمیتوان داخل قوطی را رنگ کرد که باعث خوردگی قوطی می شود و در باد بسیار کوچک پیچش ایجاد شده و سوله فرو می ریزد.

ساخت سوله با قوطی

ساخت سوله با قوطی


ساخت خرپا با قوطی


ساخت سوله با تیرآهن


ساخت سوله با تیرآهن

تفاوت سوله تیرورقی و ساخت سوله با قوطی

سوله هایی که با قوطی صنعتی ساخته می شوند یکی از انواع سوله سبک شناخته می شوند و وزن کمتری نسبت به سوله های ساخته شده با تیرورق دارند.

در دهانه های کمتر از 15 متر در براورد هزینه ساخت سوله با قوطی صنعتی تفاوت چمدانی ندارد ولی اگر کارفرمایی بخواهد سوله ای با دهانه بیشتر از 15 متر از قوطی صنعتی استفاده کند حدودا 30 درصد نسبت به سوله تیرورقی ارزانتر خواهد بود و این را هم باید گفت قوطی را در هر المان و در هر سرایط جوی استفاده آن متفاوت می باشد .اگر قرار است سوله طبقه داشته باشد استفاده از قوطی صنعتی مناسب نیست

استفاده لوله به جای قوطی صنعتی

متاسفانه ما در بعضی از مناطق کشورمان دیده ایم که از لوله استفاده می کنند اولا این را باید گفت از این شرکت ها از لوله های ضایعاتی استفاده می کنند دوما که اصلا استفاده از لوله غیر مجاز بوده و خطرآفرین می باشد

ساخت سوله با لوله غیر مجاز است

ساخت سوله با لوله غیر مجاز است

بیاییم کیفیت را فدای این طرح های نادرست و غیر اصولی نکنیم شرکت مهندسی کلیدر اولین اولویتش کیفیت است و بعد سبک سازی

در کلیدر سوله سبک سازی انجام می گیرد ولی با توجه به علمی که در اختیارمان است نه استفاده از پروفیل های نامرغوب و غیر استاندارد ما خیال شما را از هر جهتی راحت می کنیم کافی است با ما تماس بگیرید و از دانش ما خاطر جمع شوید.

پیشنهاد چیست؟

پیشنهاد ما سوله کلیدر است چرا که از تیم مجرب با بهترین مدارک تحصیلی برخوردار است سابقه 20 ساله اجرایی باعث شده که  قبل از اینکه برای ساخت سوله شما به چشم بیزینس نگاه کند اول به تحویل دادن بهترین کار چه از نظر مقاومت و زیبایی و قیمت مناسب برای سازنده توجه بسیاری دارد

مفهوم کمانش در تحمل بار قوطی

پیچش به این معنی است که ظرفیت باربری ستون می تواند به دلیل خمش بیش از حد از بین برود. همانطور که مشخص شد، این به طور مستقیم با ظرفیت باربری قوطی مرتبط است. پس بهتر است قوطی های مناسب با ظرفیت بار بالا را انتخاب کنید.

این را با ید گفت کهموضوع پیچش ارتباط مستقیمی با ارتفاع طبقات ساختمان با سطح مقطع ستون ها دارد. با افزایش ابعاد سطح مقطع قوطی ها ظرفیت باربری آن ها نیز افزایش یافته و در نتیجه امکان پیچش کاهش می یابد.

شرکت مهندسی کلیدر سوله بزرگترین شرکت ساختمانی می باشد که در زمینه سوله سازی فعالیت دارد که با سابقه بیش از ۲۰ سال می باشد. شماره تماس:09120512001

سپاس ازت رفیق، امتیازات 4.4
10 دیدگاه برای ساخت سوله با قوطی – ساخت خرپا با قوطی

5 آبان, 1399

نقی نژاد

سلام وقتتون بخیر من از بوشهر مزاحمتون می شوم چه خوب شد مقاله شما رو خوندم چون یکی از شرکت ها به من ساخت سوله با قوطی رو پیشنهاد داده بودند من یک سری جست و جو در اینترنت کردم و این مقاله مواجه شدم فهمیدم در شهر ما یعنی بوشهر ساخت سوله با قوطی اشتباه بسیار بزرگی هستش پیشنهاد شما چی هست برای پرورش ماهی آبزی میخوام.

  5 آبان, 1399

  kelidarsoleh

  بله شرایطی که سوله شما دارد به هیچ عنوان نباید از قوطی استفاده کنید زیرا خورندگی بالا است و قوطی سریع از بین می رود لطفا با این شماره تماس بگیرید تا همکارانم راهنماییتون کنند.
  09120512001

15 مهر, 1399

رضا

تشکر از مقاله خوبتون من برای کاشمر سوله برای دام میخواستم قیمت به من می دهید؟

  13 آذر, 1399

  kelidarsoleh

  سلام لطفا با این شماره تماس در ارتباط باشید با تشکر.
  09120512001

8 مهر, 1399

شیعی

درود شما در آذربایجان شرقی سوله میسازید؟ 25 در 35 هستش میشه راهنمایی کنید منتظر پاسختون هستم

  8 مهر, 1399

  kelidarsoleh

  بله دوست عزیز اتفاقا در مرز ایران سوله صنعتی اجرا کرده ایم شما میتوانید با این شماره تماس بگیرید تا همکارانم اطلاعات کاربری شماره بگیرند تا بتونند بهتر راهنمایی کنند.
  09120512001

27 شهریور, 1399

اکبری

سلام به شرکت مهندسی کلیدر سوله من در یزد هستم خیلی از سوله ها رو دیدم که ریزش کردن و همه رو که بررسی کرده بودم با با لوله یا با قوطی ساخته بودن من در اینترنت که سرچ کردم این صفحه اومد برام و مطلب شما رو خوندم پیشنهاد شما چی هست برای من متراژ سوله من زیاد هست و ترس زیادی دارم نمیخوام بعدا دچار خسارت بشوم

  29 شهریور, 1399

  kelidarsoleh

  سلام آقای اکبری ما به همین دلیل این مقاله را تهیه کردیم که شما دوست عزیز و هموطنانمون آگاه بشوند و دچار خسارت نشوند چه مالی و چه جانی سوله ای که مد نظر ما باشد اول باید بدانیم نوع کاربری شما چه است پس لطفا با این شماره ای که براتون قرار می دهم تماس بگیرید تا همکارانم بهترین نوع متناسب با کاربری شما در اختیارتان قرار دهند . خیلی ممنون کلیدر سوله را انتخاب کردید
  09120512001

  9 مهر, 1399

  حسن زاده

  مقاله بسیار جالبی بود خودم دارم مهندسی عمران میگیرم در مورد سوله ها جست و جو کردم که مقاله شما رو دیدم و به اطلاعات من افزوده شد مرسی

   10 مهر, 1399

   kelidarsoleh

   خواهش می کنم مهندس امیدواریم موفق باشید.

شما هم میتوانیدر در مورد این مقاله نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ، لطفا تمام کادرها را با دقت پر کنید و در نهایت ارسال دیدگاه را بزنید .