به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

ساخت سوله با قوطی

بروزرسانی شده در 21 مهر, 1400
ساخت سوله با قوطی

آنچه در این مقاله می خوانید

در کشورمان ساخت سوله با قوطی رواج گسترده ای در بین سازندگان دارد که ما در شرکت مهندسی کلیدر قصد داریم با برخی از موضوعات در این مورد آگاهی دهیم.

سوله با قوطی چند میلی متر مجاز است ؟

اولین معیاری که مهم است حتما باید ساخت سوله با قوطی صنعتی صورت گیرد و ضخامت آن نباید کمتر از 4 میلی متر باشد.

این ها را گفتیم به این دلیل که در آیین نامه های مقررات ملی ساختمان به صراحت آمده ولی برخی از سازندگان سوله به آن اصلا توجه نمیکنند و از قوطی استفاده میکنند که اصلا صنعتی نیست  و ضخامت پایینی دارد.

ساخت سوله با قوطی باید چه شرایطی داشته باشد

یک مسائل علمی و فنی است که برخی سازندگان یا به عمد یا  ندانسته به آن عمل نمیکنند ، قوطی در برابر زلزله ضعف دارد و در برابر بادهای شدید و زلزله دچار پیچش و ریزش سوله می شود و خسارت هایی مالی و جانی بر جای می گذارد.

حال تصور کنید که سوله با قوطی در منطقه ای اجرا شده با رطوبت نسبتا بالا که اصلا  انتخاب درستی نیست چرا که  نمیتوان داخل قوطی را رنگ کرد که باعث خوردگی قوطی می شود و در باد بسیار کوچک پیچش ایجاد شده و سوله فرو می ریزد.

ساخت سوله با قوطی

ساخت سوله با قوطی


ساخت خرپا با قوطی


ساخت سوله با تیرآهن


ساخت سوله با تیرآهن

تفاوت سوله تیرورقی و ساخت سوله با قوطی

سوله هایی که با قوطی صنعتی ساخته می شوند یکی از انواع سوله سبک شناخته می شوند و وزن کمتری نسبت به سوله های ساخته شده با تیرورق دارند.

در دهانه های کمتر از 15 متر در براورد هزینه ساخت سوله با قوطی صنعتی تفاوت چمدانی ندارد ولی اگر کارفرمایی بخواهد سوله ای با دهانه بیشتر از 15 متر از قوطی صنعتی استفاده کند حدودا 30 درصد نسبت به سوله تیرورقی ارزانتر خواهد بود و این را هم باید گفت قوطی را در هر المان و در هر سرایط جوی استفاده آن متفاوت می باشد .اگر قرار است سوله طبقه داشته باشد استفاده از قوطی صنعتی مناسب نیست

استفاده لوله به جای قوطی صنعتی

متاسفانه ما در بعضی از مناطق کشورمان دیده ایم که از لوله استفاده می کنند اولا این را باید گفت از این شرکت ها از لوله های ضایعاتی استفاده می کنند دوما که اصلا استفاده از لوله غیر مجاز بوده و خطرآفرین می باشد

ساخت سوله با لوله غیر مجاز است
ساخت سوله با لوله غیر مجاز است

بیاییم کیفیت را فدای این طرح های نادرست و غیر اصولی نکنیم شرکت مهندسی کلیدر اولین اولویتش کیفیت است و بعد سبک سازی

در کلیدر سوله سبک سازی انجام می گیرد ولی با توجه به علمی که در اختیارمان است نه استفاده از پروفیل های نامرغوب و غیر استاندارد ما خیال شما را از هر جهتی راحت می کنیم کافی است با ما تماس بگیرید و از دانش ما خاطر جمع شوید.

پیشنهاد چیست؟

پیشنهاد ما سوله کلیدر است چرا که از تیم مجرب با بهترین مدارک تحصیلی برخوردار است سابقه 20 ساله اجرایی باعث شده که  قبل از اینکه برای ساخت سوله شما به چشم بیزینس نگاه کند اول به تحویل دادن بهترین کار چه از نظر مقاومت و زیبایی و قیمت مناسب برای سازنده توجه بسیاری دارد

اشتراک گذاری

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

10 پاسخ

 1. سلام به شرکت مهندسی کلیدر سوله من در یزد هستم خیلی از سوله ها رو دیدم که ریزش کردن و همه رو که بررسی کرده بودم با با لوله یا با قوطی ساخته بودن من در اینترنت که سرچ کردم این صفحه اومد برام و مطلب شما رو خوندم پیشنهاد شما چی هست برای من متراژ سوله من زیاد هست و ترس زیادی دارم نمیخوام بعدا دچار خسارت بشوم

  1. سلام آقای اکبری ما به همین دلیل این مقاله را تهیه کردیم که شما دوست عزیز و هموطنانمون آگاه بشوند و دچار خسارت نشوند چه مالی و چه جانی سوله ای که مد نظر ما باشد اول باید بدانیم نوع کاربری شما چه است پس لطفا با این شماره ای که براتون قرار می دهم تماس بگیرید تا همکارانم بهترین نوع متناسب با کاربری شما در اختیارتان قرار دهند . خیلی ممنون کلیدر سوله را انتخاب کردید
   09120512001

  2. مقاله بسیار جالبی بود خودم دارم مهندسی عمران میگیرم در مورد سوله ها جست و جو کردم که مقاله شما رو دیدم و به اطلاعات من افزوده شد مرسی

 2. درود شما در آذربایجان شرقی سوله میسازید؟ 25 در 35 هستش میشه راهنمایی کنید منتظر پاسختون هستم

  1. بله دوست عزیز اتفاقا در مرز ایران سوله صنعتی اجرا کرده ایم شما میتوانید با این شماره تماس بگیرید تا همکارانم اطلاعات کاربری شماره بگیرند تا بتونند بهتر راهنمایی کنند.
   09120512001

 3. تشکر از مقاله خوبتون من برای کاشمر سوله برای دام میخواستم قیمت به من می دهید؟

 4. سلام وقتتون بخیر من از بوشهر مزاحمتون می شوم چه خوب شد مقاله شما رو خوندم چون یکی از شرکت ها به من ساخت سوله با قوطی رو پیشنهاد داده بودند من یک سری جست و جو در اینترنت کردم و این مقاله مواجه شدم فهمیدم در شهر ما یعنی بوشهر ساخت سوله با قوطی اشتباه بسیار بزرگی هستش پیشنهاد شما چی هست برای پرورش ماهی آبزی میخوام.

  1. بله شرایطی که سوله شما دارد به هیچ عنوان نباید از قوطی استفاده کنید زیرا خورندگی بالا است و قوطی سریع از بین می رود لطفا با این شماره تماس بگیرید تا همکارانم راهنماییتون کنند.
   09120512001

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *