ایران - خراسان رضوی - سبزوار
  • 29 تیر, 1402
  • پشتیبان سایت
  • بدون دیدگاه

تفاوت تیرآهن اصفهان با تیرآهن کرمانشاه

تفاوت قیمت بین علائم مختلف مارک همیشه تردید داشته است. اما این تفاوت نه تنها در قیمت است! تفاوت بین اصفهان و کرمانشاه پس از آن چیزی است که فکر می کنید. در این مقاله ، ما به طور دقیق در مورد محصولات تولید کنندگان و نحوه خرید بسته بحث خواهیم کرد.

ویژگی های تیرآهن اصفهان

شرکت فولادی ایسفاهان یکی از شرکتهایی است که در سال ششم قبل از انقلاب تأسیس شده است. در آن سالها ، این شرکت ذوب آهن آریامهر نامیده می شد. کارخانه فولاد اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه محصولات فولادی در ایران است.

ویژگی های تیرآهن اصفهان

علائم کارخانه بسیار متنوع است. پرتوهای گسترده ، نیمی از بالها و موازی از جمله بسته های تولید شده در این مجموعه هستند. اما بسته ها تنها محصولی نیستند که در کارخانه فولاد اصفهان تولید شده است. کارخانه نیز در این کارخانه تولید می شود.

برند نام تجاری اصفهان شامل بسیاری از مشتریانی است که شامل مشتریان محلی و خارجی می شوند. بسیاری از کشورها به دنبال محصولات برند هستند. اما شما همچنین می توانید محصولات این مارک معتبر خوب را بدست آورید. فقط توزیع کننده را برای ساخت این محصولات بدانید.

ویژگی های تیرآهن کرمانشاه( جهان فولاد غرب )

این کارخانه در سال 6 قرار گرفت. در ابتدا ، کارخانه فولاد غربی فقط در گوشه ها و موانع کار می کرد. اما امروزه همچنین محصولات بیشتری مانند تیرهای مجزا را تولید می کند. در حقیقت ، یکی از مارک های معروف تیرآهن در ایران ، برند تیرآهن کرمانشاه (جهان فولاد غرب) است.

هدف اصلی کارخانه فولاد جهان غربی تولید 6000 تن آهن اسفنجی از سنگ آهن و 6000 تن آلیاژهای فولادی است. این محصولات به عنوان مواد اولیه در معامله گر سرد استفاده می شوند. اهداف دیگر این گروه باعث بهبود کیفیت ، بهبود استانداردهای زیست محیطی ، تقویت دانش کارمندان و ایجاد یک واحد تحقیق و توسعه می شود.

راه آهن کرمانشاه یکی از محصولاتی است که می تواند با بسیاری از مارک های با کیفیت رقابتی باشد. اما محصولات  کاملاً متفاوت از تیرآهن اصفهان و سایر کارخانه ها است. در این مقاله ، ما در مورد چگونگی شناخت تیرآهن اصفهان با تیرآهن کرمانشاه بحث خواهیم کرد.

اساسی ترین تفاوت تیرآهن اصفهان و کرمانشاه

عوامل زیادی وجود دارد که می تواند به شما در شناسایی محصولات این دو تولید کننده کمک کند. این کارخانه ها محصولات مختلفی را برای وزن و کیفیت فراهم می کنند. از طرف دیگر ، میانبرهای این دو تولید کننده متفاوت است.

تفاوت تیرآهن اصفهان و کرمانشاه

قیمت

بازار فولاد یکی از بازارهایی است که در آن ایران صادر می کند. صادرات این محصولات با استفاده از دلار انجام می شود. بنابراین ، نوسانات قیمت دلار تأثیر قابل توجهی در قیمت این محصولات محلی دارد. اما عوامل مختلفی وجود دارد که بر قیمت این محصولات در داخل و خارج از ایران تأثیر می گذارد. این نوسانات در بازار بین المللی آهن ، مارک ارائه دهنده و نوع بسته شامل است.

قبل از صحبت در مورد قیمت ، باید محصول مورد نیاز خود را بدانید. بسته ها در انواع مختلفی از اندازه های مختلف ساخته شده اند. قیمت هر پرتو به نوع بسته ، وزن ، بسته بندی و تحویل بستگی دارد. اگر به دنبال خرید بهترین پرتو با کمترین قیمت هستید ، باید در مورد چیزهایی مانند انبارها و وضعیت سیاسی و اقتصادی منطقه و جهان فکر کنید.

کیفیت

هر یک از این کارخانه ها از همان استانداردها استفاده می کنند. اما مواد اولیه مورد استفاده در محصولات آنها متفاوت است. آهن و فولاد Spius تنها مواد اولیه اصلی برای تولید محصولات فولادی در این دو تولید کننده است ، اما انواع آلیاژها برای تولید بسته ها استفاده می شود.

هر یک از این کارخانه ها از چندین سیستم تشخیص کیفیت استفاده می کنند. بسیاری از نمونه ها و تجربیات حاکی از علائم هر دو مارک ، همراه با رضایت بالای مشتری ، کیفیت محصولات بالا در هر دو تولید کننده است.

استاندارد

تیرآهن کرمانشاه از ابتدای استانداردهای IPE و IPB به بازار عرضه و به بازار عرضه شده است. استاندارد IPE استانداردی است که بیشتر در ایران و کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار می گیرد. محصولاتی که در این استاندارد به بازار عرضه می شوند با اندازه بال ثابت تولید می شوند.

استاندارد زیر استاندارد IPE است که در بسیاری از کارخانه های ایرانی استفاده می شود. این شامل کارخانه فولاد جهان فولاد غرب و ذوب اهن اصفهان است. ظاهر بسته های تولید شده تحت این استاندارد H -form است. از دیگر ویژگی های این استاندارد شامل استحکام تنش از علائم آن است.

یکی از اصلی ترین تفاوت های بین اصفهان و کرمانشاه معیارهای اینها است. ذوب آهن اصفهان محصولات خود را طبق استانداردهای بال (HE) ، بالهای کوتاه (IPE) و بال های کوتاه (IPN) ارائه می دهد. با این حال ، کارخانه فولاد غربی (تیرآهن کرمانشاه) تنها دو نوع بال کوتاه (IPE) و بال های کوتاه (IPN) تولید می کند.

اندازه و وزن

تیرآهن با بال پهن در کارخانه جهان فولاد غرب کرمانشاه ساخته شده و به اندازه های 10 تا 100 ارائه می شود. نیمی از علائم کارخانه نیز در اندازه های 8 تا 20 تولید می شود. از نظر وزن ، محصولات این کارخانه در این گروه یافت می شود از علائم سبک

علائم کارخانه اصفهان که طبق استاندارد IPE تولید می شوند از اندازه 8 تا 27 ساخته شده اند. تیرآهن های لانه زنبوری نیز در اندازه های 12 تا 30 ارائه می شود. معیارهای این کارخانه محصولات 10 تا 50 را به عزیزان خود ارائه می دهد.

یکی از مهمترین تفاوت های بین تیرآهن اصفهان و کرمانشاه ، وزن آن است. اندازه بسته تأثیر مستقیمی بر وزن این محصول دارد. اما اگر همان تیرآهن با وزنی یکسان را انتخاب کنید ، خواهید فهمید که وزن تیرآهن ذوب آهن اصفهان کمی بیشتر است. به عنوان مثال ، وزن محصول محصول در کارخانه ذوب آهن ، با اندازه 14 حدود 25 کیلوگرم است ، بالاتر از نمونه مشابهی است که در کارخانه کرمانشاه تولید شده است.

علامت اختصاری

این علامت نشانه ای از کارخانه سازنده است که روی بسته قرار داده شده است. این نماد اصلی تولید کننده این محصولات است. هر کارخانه یک نشان منحصر به فرد دارد. کارخانه ذوب آهن اصفهان ESCO و کارخانه کرمانشاه SFJ است. این نماد معمولاً روی بال تیرآهن قرار می گیرد.

منبع: اصفهان اهن

به این مقاله چه امتیازی میدی؟
بدون دیدگاه برای تفاوت تیرآهن اصفهان با تیرآهن کرمانشاه

شما هم میتوانیدر در مورد این مقاله نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ، لطفا تمام کادرها را با دقت پر کنید و در نهایت ارسال دیدگاه را بزنید .