ایران - خراسان رضوی - سبزوار
  • 29 تیر, 1402
  • پشتیبان سایت
  • بدون دیدگاه

توری حصاری چیست

حصار مشبک یا به عبارت ساده تر فنس یکی از انواع توری فلزی است که از سیم گالوانیزه سرد یا گرم یا فولاد ضد زنگ تولید می شود.

این توری بسیار بادوام و باکیفیت است و دلیل این امر جنس استیل آن است. این توری در برابر انواع شرایط جوی مقاوم بوده و زنگ نمی زند زیرا با فلز روی پوشانده شده است.

توری حصاری

به همین دلیل یکی از بهترین گزینه ها برای شرایط آب و هوایی خاص محسوب می شود. حصار مشبک به دلیل قیمت بالایی که دارد بیشتر در موارد خاص مانند سالن های ورزشی، تجهیزات نظامی و موارد مشابه استفاده می شود.

حصار مشبک یا حصار نوعی حصار است که از سیم گالوانیزه گرم ساخته می شود و مصارف زیادی برای زمین ها، باغ ها، ساختمان ها و … دارد.

عموماً این نوع توری از سیم گالوانیزه و گاهی از پلی اتیلن ساخته می شود، حتی در برخی موارد می توان از چوب بامبو برای مصارف تزئینی برای ساخت نرده یا توری استفاده کرد.

در سال 1840، بیشتر نرده ها از چدن ساخته شده بودند. اما این نوع نرده به دلیل قیمت بالا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نبود. البته تاکنون در برخی کارگاه ها از چدن برای ساخت توری حصاری استفاده می شود.

در گذشته مردم برای محافظت از زمین های کشاورزی و باغ های خود از نرده های چوبی استفاده می کردند تا از حمله حیوانات مختلف به زمین های خود جلوگیری کنند.

به طور کلی، اولین خیالی که انسان ها به کار بردند، چوب و شاخه های درهم تنیده درخت بود. تا به امروز، می توانید باغ های زیادی را با استفاده از این تکنیک حصارکشی ببینید.

اگرچه هنوز از نرده های چوبی استفاده می شود، اما این نوع نرده ها در برابر شرایط آب و هوایی شدید مقاومت نمی کنند و ممکن است در اثر هر بارندگی یا حادثه دیگری آسیب ببینند. در حالی که نرده آهنی در برابر انواع شرایط آب و هوایی کاملا مقاوم است.

روش ساخت توری حصاری

نرده آهنی اولین بار در اروپا تولید شد و با گذشت زمان استفاده از این نوع نرده ها رونق زیادی پیدا کرد. اگر نرده از آهن معمولی ساخته شده باشد، ساخت آن بسیار راحت تر است و از فولاد مقاوم تر خواهد بود. حصار آهنی بیشتر در کنار جنگل ها و دریاها استفاده می شود و روش ساخت آن عمدتاً فرفورژه است.

روش ساخت توری حصاری

توری حصاری را می توان به سه روش مختلف تولید کرد:

  • دو سر مار پیچ
  • دو سر قلاب
  • یک سر پیچ و یک سر قلاب

بافت مارپیچ در دو سر به دلیل حمل و نقل آسان بیشتر در تولید استفاده می شود.

روش های تولید توری حصاری

توری حصاری به دو صورت دستی و اتوماتیک بافته می شود. در روش خودکار، تمام مراحل به صورت خودکار انجام می شود و حتی برخی از مراحل ممکن است نیمه اتوماتیک باشد، یعنی هم مصنوعی و هم دستی. در این روش توری حصاری تولید شده را می توان توری نیمه اتوماتیک نیز نامید.

روش تولید دستی

این روش همانند روش اتوماتیک انجام می شود با این تفاوت که تمامی مراحل توسط یک یا دو نفر انجام می شود. توری توسط یک موتور الکتریکی روی قالب فنر توری پیچیده می شود.

از قالب فنری برای انتخاب فنر توری نرده استفاده می شود که با تغییر آن می توانیم اندازه توری نرده را تغییر دهیم. در مرحله بعد، شخصی بالابر موتور الکتریکی را روشن می کند و سپس سیم گالوانیزه را دور قالب می پیچد.

هنگامی که شکل می گیرد، به شکل یک الگوی سینوسی بین ردیف های دیگر بافته می شود.

روش تولید اتوماتیک

در روش اتوماتیک سیم گالوانیزه را برای شروع کار آماده می کنند با توجه به اینکه ضخامت آن به درخواست مشتری می باشد. پس از تهیه سیم در قسمت مربوط به سیم قرار می گیرد و در صورت نیاز روکشی روی آن قرار می گیرد.

در این قسمت اگر روی توری کاور قرار گیرد نیازی به رنگ آمیزی نیست. بعد از گذاشتن کلاهک با هوا خنک می شود و سپس مفتول وارد قسمت توری بافی می شود. در ابتدای کار یک رج بافته شده و سپس با سیم به اندازه آن پیچیده می شود.

روش نگهداری از توری حصاری

  • به طور دوره‌ای، میخ‌های حصار باید بررسی و در صورت لزوم تعویض شوند.
  • هر چند ماه یکبار فنس باید تمیز شود و هیچ کثیفی یا لکه ای روی آن باقی نماند.
  • با این حال، فنس ها باید یک بار در سال رنگ شوند.

ارتفاع مناسب توری حصاری

ارتفاع مشخص شده برای توری حصار 1 تا 2 متر است، اما ممکن است بخواهید برای جلوگیری از ورود افراد و حیوانات غیر مجاز آن را افزایش دهید. اگر از نرده فلزی استفاده می کنید، میله های آن را برای افزایش ارتفاع باز می کنیم و برای افزایش ارتفاع نرده با میله های بزرگتر جایگزین می کنیم.

سپاس ازت رفیق، امتیازات 5
بدون دیدگاه برای توری حصاری چیست

شما هم میتوانیدر در مورد این مقاله نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ، لطفا تمام کادرها را با دقت پر کنید و در نهایت ارسال دیدگاه را بزنید .