کلیدر سوله

سوله

ضوابط طراحی سالن ورزشی سرپوشیده
بروز رسانی شده در 8 تیر, 1401

ضوابط طراحی سالن ورزشی سرپوشیده

نام نویسنده پشتیبان سایت
دسته بندی: سوله
ضوابط طراحی سوله ورزشی سرپوشیده

آب و هوا و جهت گیری

موقعیت زمین باید متناسب با رویدادهای در حال مشاهده باشد و طرح جامع برای ورزشگاه های رو باز بیشتر بر این اصل متکی است. البته در طراحی سالن های ورزشی به دلیل سرپوشیده بودن باید شرایط اقلیمی و محیطی را برای طراحی در نظر گرفت اما اهمیت کمتری دارند.

ظرفیت یک ورزشگاه

طراحی سوله ورزشی سرپوشیده

منظور از ظرفیت، حداکثر تعداد تماشاگرانی است که می توانند به طور همزمان در ورزشگاه حضور داشته باشند و کلیه خدمات به تعداد تماشاگران و همچنین پرسنل مرتبط با ورزش حاضر در سالن اشاره دارد. مثلاً ورزشگاه 100 هزار نفری آزادی تهران که در هر مسابقه 100 هزار تماشاگر را در خود جای می دهد و همه این ساکنان شرایط یکسانی برای عبور و مرور و استفاده از خدمات دارند. استاندارد لازم برای ابعاد صندلی های نصب شده در سالن های ورزشی 0.45*0.4*0.5 برای هر نفر می باشد، ابعاد مسیرهای دسترسی و سکوهای بین پله ها نیز باید در نظر گرفته شود.

شکل نمای خارجی سوله ورزشی

نمای خارجی سوله های ورزشی  از سقف نگاه کنیم هم میتوان به صورت منحنی کار کرد و هم به صورت 8 آن بستگی به کارفرما دارد که از چه نوعی استفاده کند. 

شرکت مهندسی کلیدر سوله با توجه به متخصصینی که در آن حضور دارند با دانش علمی و فنی خود توانسته اند سبک ترین سوله های ورزشی که از طرف سازمان نظام های مهندسی کشور مورد تایید می باشد را طراحی کنند.

مقاومت سوله های ورزشی بعد از ساخت

سوله های ورزشی باید دارای سطح سخت و بسیار انعطاف پذیر باشند تا بتوانند در مقابل آب و هوای بد، ازدحام جمعیت و خرابکاری های عمدی برای تماشاگران بدون نیاز به تعمیر و نگهداری مداوم و هزینه های غیرمنطقی بالا مقاومت کنند.

زیرا مسابقاتی که برگزار می شود با هیجان و احساسات تماشاگران ارتباط دارد که می تواند باعث ایجاد هیجان و بروز پدیده خرابکاری یا خرابکاری در آن شود.
در طراحی استادیوم ظاهر تابعی از عملکرد است، اما به طور کلی قوانین ثابت و مدونی از معماری خوب در طراحی سالن های ورزشی ندارد، اما به دلیل حساسیت طراحی فضای شهری و تأثیرات آن است.

سوله های ورزشی که در شرکت مهندسی کلیدر سوله ساخت شده تماما پیچ و مهره ای بوده و تاییده نظام مهندسی را دارد و از بهترین فولاد خاورمیانه و جهان (فولاد مبارکه اصفهان) ساخت میشود که بتواند بهترین و طولانی ترین عمر سازه را در برابر همه عوامل جوی و غیر جوی را داشته باشد.

برای احداث سوله مرغداری با قیمت نصف قیمت سوله های سنتی با ما در ارتباط باشید. شماره تماس: 09120512001

3.8/ 5 (6امتیاز)
2 دیدگاه برای "ضوابط طراحی سالن ورزشی سرپوشیده"
 • راستگو 14 فروردین, 1401 در 20:28 پاسخ

  سلام خیلی ممنونم از مطالب خوبتون من میخوام سوله ورزشی در شیراز احداث کنم لطفا منو راهنمایی کنید

  • kelidarsoleh 17 فروردین, 1401 در 08:38 پاسخ

   سلام دوست عزیز برای کسب اطلاعات لطفا با این شماره در تماس باشید.
   09120512001

شما هم می توانید در مورد این پست نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.