ایران - خراسان رضوی - سبزوار
 • 25 خرداد, 1402
 • پشتیبان سایت
 • 21 دیدگاه

هزینه ساخت سوله مرغداری در سال ۱۴۰۲

هزینه سرمایه ای تاسیس واحد صنعتی مرغداری چقدر است؟

هزینه سالن مرغداری

سوله مرغداری ساخته شده توسط شرکت مهندسی کلیدر سوله

همانطور که می دانید گوشت و تخم مرغ در کشور مصرف زیادی دارد و به همین دلیل در حال حاضر مرغداری های زیادی در حال فعالیت هستند. پرورش طیور یکی از سودآورترین مشاغل در جهان است. متاسفانه در سال های اخیر به دلیل افزایش هزینه های تولید، سود صنعت به شدت کاهش یافته است.

اما با یک برنامه مدیریتی مناسب و به شرط استفاده از تجهیزات کم مصرف و پربازده و رعایت استانداردهای بهداشتی، همچنان می توان سود قابل توجهی را در صنعت طیور کشور به دست آورد.

به خاطر داشته باشید که هزینه ساخت یک مرغداری با هزینه یک مرغداری تخمگذار متفاوت است. همچنین میزان سود و هزینه های ثابت در این دو روش کاملاً با یکدیگر متفاوت است. در ضمن نحوه پرورش و تغذیه جوجه های گوشتی با مرغ تخمگذار و دوره تولید آنها کاملاً متفاوت است. همچنین هزینه ساخت مرغداری با ظرفیت یکسان در مناطق مختلف متفاوت خواهد بود.

لازم به ذکر است که در شرایط بد اقتصادی برآورد حداقل هزینه مورد نیاز برای ساخت طیور بسیار دشوار است، اما با آشنایی با نیازهای اولیه این صنعت می توان تا حدودی سرمایه مورد نیاز را برآورد کرد.

شرکت مهندسی کلیدر سوله سازنده سوله با انواع کاربری به خصوص سازنده سوله مرغداری در تمام نقاط ایران می باشد.

هزینه راه اندازی مرغداری

هزینه های مرغداری شامل خرید سوله تجهیزات و لوازم همچون دانخوری و آبخوری، هیتر، فن های تهویه، خرید دان، دستگاه جوجه کشی، هزینه های دامپزشکی، … می باشد

موارد لازم برای احداث سوله مرغداری

ساخت سالن مرغداری با کمترین هزینه

برای داشتن حداقل هزینه راه اندازی مرغداری، ابتدا لازم است الزامات اساسی مهم این شاخه از کشاورزی توضیح داده شود. از مهمترین شرایط ساخت مرغداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مجوز ها
 • زمین مرغداری
 • محوطه سازی
 • ساخت و ساز طیور (ساختمان سوله و …)
 • تجهیزات و اوازم مرغداری
 • تاسیسات آب ، برق و گاز
 • وسایل نقلیه
 • تجهیزات اداری

جواز مرغداری

در مرحله اول باید طرح توجیهی خود را برای اخذ مجوز مرغداری به جهاد کشاورزی ارائه دهید. پیشنهاد باید شامل جزئیات کامل میزان سرمایه گذاری و مقدار تولید تهیه شده توسط کارشناسان باشد. برای اخذ مجوز نیاز به شرایط دیگری است، مثلا یکی از آنها زمین است که حداقل باید 0.5 هکتار باشد. همچنین برای واحدهای کمتر از 10000 قطعه پروانه ساختمانی صادر نخواهد شد.

برای ساخت یک مرغداری با ظرفیت پرورش 20000 قطعه جوجه به حدود 1 هکتار زمین نیاز است.

مقاله مرتبط: ساخت سوله مرغداری گوشتی

وام برای احداث سوله مرغداری

مبلغ وام برای احداث مرغداری

سوله مرغداری ساخته شده توسط شرکت مهندسی کلیدر سوله

ممکن است بخواهید برای پرداخت سایر هزینه های ساختمان مرغداری وام بگیرید. اما بهتر است برای ساخت مرغداری سراغ وام نروید، زیرا میزان سود در این صنعت مشخص نیست و به نیاز بازار و قیمت فعلی نهاده های تولید بستگی دارد.

در برخی موارد به دلیل شیوع بیماری، مصرف مرغ در بازار به میزان قابل توجهی کاهش می یابد که منجر به کاهش قیمت نهایی مرغ می شود. همچنین ممکن است به دلیل نوسانات ارز، قیمت نهاده های تولید به طور ناگهانی افزایش یابد و در نتیجه هزینه های تولید افزایش یابد.

بنابراین اگر از ابتدا با وام گرفتن این کسب و کار را راه اندازی کنید، استرس کسب و کار شما و خطر ورشکستگی بسیار زیاد خواهد بود.

وام دولت برای ایجاد واحدهای مرغداری 300 میلیون تومان می باشد.

وزیر کشاورزی گفت: به منظور هدفمندسازی حمایت های بخش کشاورزی، دو وام اضافی به مرغداری ها اختصاص داد که از خرداد ماه سال جاری آغاز شد.
یکی صرفه جویی در مصرف سوخت و دیگری اصلاح ساختارها برای استفاده صحیح از آب و انرژی است که به متقاضیانی که منتظر دریافت این وام هستند داده می شود.
وزارت جهاد کشاورزی نیز تصمیم گرفت برای کاهش هزینه صادرات طیور، وام بدون بهره به تولیدکنندگان مرغ اعطا کند.

برای احداث سوله مرغداری با قیمت نصف قیمت سوله های سنتی با ما در ارتباط باشید. شماره تماس: 09120512001

زمین و سوله مرغداری

می توان گفت حدود 30 درصد از سرمایه اولیه باید صرف زمین های مرغداری شود. مرغداری ها با در نظر گرفتن فاصله استاندارد از سایر واحدهای تولیدی و سایر دامداری ها و مرغداری ها در مناطق غیر مسکونی و حاشیه شهر ایجاد می شوند.

ساختمان مرغداری به صورت سوله است و باید اتاق های جداگانه ای برای نگهداری غلات و دارو، اتاق اداره، اتاق کارکنان و اتاق نگهبانی در نظر گرفته شود.

سالن مرغداری به صورت سوله طراحی شده است. برای تهویه بهتر سالن مرغداری معمولاً مرغداری را به صورت سقف قوسی و دهانه 20 متری طراحی می کنند تا تهویه بهتری داشته باشد.

مقاله مرتبط: آنچه در مورد سوله-خرید سوله-قیمت سوله بدانید

تهویه در مرغداری ها بسیار مهم است و برای این منظور از سیستم های مختلف و تهویه هوا زیادی استفاده می شود.

هزینه ساخت سوله مرغداری با توجه به فضا، مصالح مصرفی و نوع عایق غیرقابل پیش بینی است.

مقاله مرتبط: آنچه در مورد سوله-خرید سوله-قیمت سوله بدانید

تهویه در مرغداری ها بسیار مهم است و برای این منظور از سیستم های مختلف و تهویه هوا زیادی استفاده می شود.

هزینه ساخت سوله مرغداری با توجه به فضا، مصالح مصرفی و نوع عایق غیرقابل پیش بینی است.

تاسیسات در سوله مرغداری

تاسیسات در سوله مرغداری

بهتر است برای ساخت مرغداری با انشعاب برق و آب و گاز به فکر مکانی باشید. در غیر این صورت باید هزینه زیادی برای آب، برق و گاز بپردازید. مرغداری ها معمولا از برق سه فاز صنعتی استفاده می کنند.

گاز یا سوخت گازوئیل نیز نیاز اساسی مرغداران برای تامین انرژی گرمایی در فصول سرد سال است.

طیور نیز در طول روز آب زیادی مصرف می کند و باید قابل شرب و عاری از آلودگی باشد. اکثر مرغداران با حفر و تصفیه چاه آب برای طیور خود آب تامین می کنند.

تجهیزات مرغداری

تجهیزات مرغداری

باید از تجهیزات مرغداری استفاده کرد تا بتوان موفق عمل کرد و حتما از امکانات مناسب برای تهیه و حمل خوراک، سیستم های گرمایشی در فصل سرما و سرمایشی در فصل های تابستان، سیستم های تهویه، خط آبیاری و تغذیه، سیستم روشنایی و تجهیزات کنترلی برای تنظیم دما در اختیار داشت. ، رطوبت، تهویه و … استفاده شود.

از آنجایی که خرید خوراک آماده هزینه بیشتری دارد، به منظور کاهش هزینه های تولید، استفاده از دستگاه هایی مانند آسیاب، آسانسور و میکسر برای تهیه خوراک جوجه ها ضروری است.

همچنین در مرغداری ها در دوره های مختلف از انواع بخاری استفاده می شود. متداول ترین سیستم های گرمایشی در مرغداری ها شامل جت هیتر و اجاق هوای گرم می باشد که در انواع گازی، دیزلی و دوگانه سوز طراحی شده اند.

برای تامین برق مرغداری ها استفاده از ژنراتور در زمان قطع برق ضروری است. زیرا خاموشی کوتاه مدت سیستم های تهویه، گرمایش یا سرمایش به سرعت منجر به تلف شدن جوجه ها می شود.

سیستم های خنک کننده طیور بیشتر در ارتباط با سیستم های تهویه طراحی می شوند و از هواکش های طیور و پالت های سلولزی استفاده می کنند.

این را باید گفت که در فصل گرما از هواکش و سیستم خنک کننده و در فصل سرما از پنجره های تهویه یا پنجره های ورودی در مرغداری ها استفاده می شود.

قیمت روز ساخت سوله مرغداری

هزینه ساخت مرغداری به ابعاد آن بستگی دارد. لازم است بدانید که هزینه ساخت سوله مرغداری با قیمت هر متر مربع تعیین می شود. ابتدا باید ابعاد دقیق آن را مشخص کنید.

ابعاد دقیق (دهانه سوله – طول سوله و ارتفاع سوله).

برای احداث سوله مرغداری با قیمت نصف قیمت سوله های سنتی با ما در ارتباط باشید. شماره تماس: 09120512001

سپاس ازت رفیق، امتیازات 4.1
21 دیدگاه برای هزینه ساخت سوله مرغداری در سال ۱۴۰۲

10 خرداد, 1403

Zhubin

درود بر شما دوست گرامی ، آیا امکان داره هزینه ساخت و تجهیز یک مرغداری گوشتی 20000 تایی بدون احتساب هزینه زمین را بفرمایید؟ در حقیقت من یک واحد مرغداری گوشتی سنتی به ظرفیت ۶۰۰۰ تایی دارم و می‌خوام که اون رو تبدیل به یک واحد مرغداری گوشتی اتوماتیک تبدیل کنم. لازم به ذکر است که بنده زمین مورد نیاز برای احداث این واحد را دارا می‌باشد.

  16 خرداد, 1403

  پشتیبان سایت

  درود دوست گرامی لطفا با این شماره تماس بگیرید.
  09120512001

شما هم میتوانیدر در مورد این مقاله نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ، لطفا تمام کادرها را با دقت پر کنید و در نهایت ارسال دیدگاه را بزنید .