ایران - خراسان رضوی - سبزوار
 • 31 تیر, 1402
 • پشتیبان سایت
 • بدون دیدگاه

نکات مهم در نگهداری از میلگرد

نگهداری از فولاد تقویت کننده ( میلگرد ) یکی از مهمترین مصالح ساختمانی است ، زیرا در صورت آسیب به این محصولات باعث هزینه و خسارات می شود که نمی توانند در پروژه ها جبران شوند.

در این مقاله ، ما می خواهیم در مورد شرایط نگهداری از میلگرد صحبت کنیم و مهمترین نقاط نگهداری این محصولات را مرور کنیم.

دلیل اهمیت نگهداری از میلگرد

اولین دلیل اهمیت حفظ این بخش های فولادی افزایش قیمت میلگرد است.

از آنجا که قیمت این محصول در سالهای اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است ، بهترین و عاقلانه کار حفظ نگهداری دقیق و اولیه این بخش های فولادی برای جلوگیری از تلفات بیشتر است.

نگهداری میلگرد

یکی دیگر از دلایلی که تقویت فولاد به حداکثر افزایش می یابد ، وضعیت قانونی نحوه استفاده از این محصولات است. طبق قانون ، استفاده از محصولاتی که زنگ زدگی را به حد بتن ارائه می دهند ممنوع است.

20 نکته در نحوه نگهداری از میلگردها

اگرچه در صورت آسیب دیدن قطعات فولادی ، رفع و جبران این آسیب ها پرهزینه است و مدت زمان زیادی طول می کشد ، اما از طرف دیگر ، با استفاده از نکات ساده قبل از شروع محصولات ، می توان از این تلفات جلوگیری کرد.

در این بخش ، ما 20 توصیه عالی را مطالعه خواهیم کرد که می توانید برای افزایش عمر این محصولات به میزان قابل توجهی استفاده کنید.

 1. هنگام خرید آهن تقویت کننده مراقب باشید. این که آیا شما محصول خود را از شرکت های تجاری خریداری می کنید یا بازدید از بازار آهن ، چه از درب موجودی و چه درب کارخانه ، همیشه کنترل کیفیت را بررسی کنید و مطمئن شوید که کالاهای سالم را خریداری می کنید. یکی از روشهای کنترل محصول این است که مراقب علامت مجسمه شده باشید که باید با سازنده سازگار باشد.
 2. نکته دیگر این است که وقتی محصول تحویل داده می شود ، باید مراقب باشید که در هنگام حمل و نقل مجروح نشوید و تحریف نشود. بسته شدن مناسب برای Bendils به جلوگیری از حرکت آنها کمک می کند.
 3. برای نگه داشتن محصولات از انبارهای باز استفاده نکنید و اگر مجبور هستید این کار را انجام دهید ، حتماً آنها را بپوشانید. ابتدا فاصله بین محصولات و زمین را با سکوها یا مدفوع قرار دهید ، سپس آنها را بپوشانید ، زیرا موقعیت آنها را مستقیماً در خاک ، رطوبت و آسیب به محصولات جذب می کند.
 4. در انبارهای نگهداری قطعات فولادی باید به نحوه چیدمان محصولات نیز توجه شود تا بین محصولات ساییدگی ایجاد نشود و در فاصله ای از یکدیگر قرار گیرند. نکته دیگر توجه به تهویه انبار و جلوگیری از ورود رطوبت به داخل آن است.
 5. بهتر است میلگرد را در بالای سطح زمین و روی تخته های چوبی قرار دهید. ارتفاع محصول از کف نباید کمتر از 15 سانتی متر باشد.
 6. نگهداری میلگرد در مکان های جداگانه با توجه به خواص فیزیکی و مکانیکی آن به شما در شناسایی آن کمک می کند.
 7. هرگز قطعات جدید را در کنار محصولات قدیمی و زنگ زده قرار ندهید.
 8. به محض مشاهده آثار زنگ زدگی روی محصول، آن را با سندبلاست پاک کنید. البته اگر زنگ زدگی محصول بیش از حد باشد دیگر نباید از آن استفاده کرد.
 9. بهتر است محصولات را در مکان های بسته با تهویه مناسب نگهداری کنید.
 10. موادی که باعث چسبندگی محصولات می شوند (مانند خاک رس و روغن) نباید بین آنها قرار گیرد.
 11. قبل از استفاده از میلگرد ها، ابتدا آنها را کاملا تمیز کنید.شرایط نگهداری میلگرد-اپوکسی
 12. میلگرد های گالوانیزه را نزدیک محصولات رنگ نشده و چوب قرار ندهید.
 13. اگر از میلگرد های فولادی ضد زنگ استفاده می کنید، آنها را در کنار فولاد کربنی قرار ندهید.
 14. این محصولات را در جایی قرار ندهید که نور مستقیم به آن میتابد. زیرا این امر سایش محصولات را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.
 15. از محصولات تا حد امکان در محیط مرطوب اجتناب شود، زیرا رطوبت باعث اکسیده شدن این محصولات می شود.
 16. یکی دیگر از مواردی که باعث خوردگی و خوردگی میلگرد می شود گرد و غبار است. بنابراین هنگام نگهداری محصولات باید به این نکته توجه کنید.
 17. برای نگهداری و جداسازی محصولات از قفسه های مخصوص استفاده کنید تا علاوه بر نگهداری مناسب، حمل و نقل و جابجایی به راحتی انجام شود.
 18. . برای بستن محصولات از یک بند استیل ضد زنگ یا یک بند پلاستیکی استفاده کنید.
 19. در مورد میلگرد اپوکسی بهتر است از تسمه مصنوعی (بند ساخته شده از الیاف نایلون) برای بستن آن استفاده شود. این کار از آسیب دیدن پوشش اپوکسی جلوگیری می کند.
 20. اگر محصولات را در هوای آزاد نگهداری می کنید بهتر است با فویل پلی اتیلن بپوشانید.

سپاس ازت رفیق، امتیازات 5
بدون دیدگاه برای نکات مهم در نگهداری از میلگرد

شما هم میتوانیدر در مورد این مقاله نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ، لطفا تمام کادرها را با دقت پر کنید و در نهایت ارسال دیدگاه را بزنید .